26.01.2015
Dyskoteka Karnawałowa
13.02.2015 - „Young Blood”

1. O czym? Tematem przewodnim imprezy będzie „YOUNG BLOOD. Amerykańska szkoła średnia”.
2. Dla kogo? Wydarzenie obejmuje wszystkie klasy gimnazjalne (1A, 1B, 2A, 2B,3A, 3B, 3C). Sprzedaż biletów (po 5 zł) rozpocznie się dwa tygodnie wcześniej.
3. Kiedy? Dnia 13 lutego 2015 roku w godzinach 17.30–21.30.
4. Gdzie? Na łączniku przy tablicy nadziei.
5. Jak wyglądać? Na imprezę przychodzi się przebranym za kogoś z wielu stereotypowych grup społecznych w szkole średniej (sportowcy, cheerleaderki, kujony, popularni–piękni, punk, emo, hipsterzy, artystyczne dusze).
6. W ramach zabawy przewidziano obecność DJ-a, muzykę ostatnich dwóch dekad, dekoracje związane z tematem przewodnim, jedzenie, napoje i gry (np. Apple juice pong, karty).
7. Jakie gry? Wszystkie gry odbywać się będą równolegle. Koordynować ich będzie kilka stoisk, na których zainteresowani przeczytają zasady działania. Osoby chcące zagrać będą musiały zorganizować się same, podobnie jak na filmowych imprezach w szkole średniej.
26.01.2015
Reytaniacki Dzień Pączka
12.02.2015 - Tłusty Czwartek

Plan dnia:
08.15–11.45 Lekcje według planu
12.00–13.30 Przedstawienia i prezentacje klas
13.30–14.30 Konkursy związane z Tłustym Czwartkiem

Rozwinięcie:
Każda klasa powinna się przebrać według własnego pomysłu, zgłoszonego wcześniej Samorządowi Szkolnemu Gimnazjum.
Po czwartej lekcji będziemy mieli około 15 minut na zjedzenie obiadu. Potem obędą się 10-minutowe prezentacje strojów i tematów przygotowanych przez klasy w ramach wystąpień, których celem jest przekonanie jury, by to ich klasa wygrała konkurs na najlepsze przebranie. Nagroda niech pozostanie niespodzianką.
Od godziny 13.30 będziemy mogli wziąć udział w konkursach i zabawach, które odbędą się w różnych miejscach na terenie szkoły, głównie po stronie gimnazjum.

KONKURSY:
1. na najlepsze przebranie: polega na wyborze jednego chłopaka i jednej dziewczyny najlepiej przebranych w stylu Top Model. Miejsce: przy tablicy nadziei.
2. Kto zje pączka i się nie obliże: polega na zjedzeniu pączka bez oblizywania się. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne. Miejsce: łącznik pierwsze piętro, naprzeciwko planu lekcji.
3. Zawieszony pączek: pączek jest zawieszony na sznurku, a konkursowicz ma zawiązane ręce i samymi ustami musi zjeść pączka w jak najkrótszym czasie. Miejsce: łącznik pierwsze piętro, naprzeciwko planu lekcji.
4. Quiz o tradycjach: polega na odpowiadaniu na pytania związane z tradycjami tłustego czwartku i historią pączków. W formie teleturnieju lub milionerów (3 osoby z każdej klasy). Miejsce: sala od plastyki.

Na dodatkowym stoisku będzie można poznać przepis na pączki i faworki domowej roboty. Przy obrazie Tadeusza Reytana każda klasa, grupy i pojedyncze osoby będą miały okazję zostać uwiecznionymi na fotografii, które wywiesimy w gablocie.

Proponujemy również ogłoszenie konkursu fotograficznego „Karnawał”: każdy z uczniów będzie mógł zagłosować na najlepszą pracę, która zostanie wywieszona przed salą plastyczną. Możliwość głosowania potrwa do 14.00. Pół godziny później nastąpi ogłoszenie zwycięzcy. Nagroda w tym konkursie: paczka faworków!